Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je ICQ?

ICQ je revoluční, uživatelsky příjemný internetový nástroj, který vám umožní zjistit, kdo z vašich přátel je či není on-line. Dále vám umožní s těmito přáteli snadněji komunikovat - zasílat zprávy, soubory, pohlednice, internetové odkazy, provozovat chat (rozhovor), hrát hry, společně surfovat sítí apod.
ICQ vám dává možnost zvolit typ komunikace vám blízké. ICQ podporuje paletu populárních internetových aplikací a slouží jako univerzální platforma, na které můžete tyto aplikace spouštět (např. Microsoft NetMeeting, Netscape CoolTalk atd.)
Samozřejmostí je využití tohoto programu i pro vyhledávání kontaktů ve světových adresářových službách, kontrolu poštovních účtů, datovou konferenci, čtení a psaní vývěsek, plánování schůzek a úkolů, vytváření poznámek i internetových stránek.
Zkrátka, ICQ je flexibilní mnohostranný nástroj pro práci v síti internet, který si získal na oblibě spousty uživatelů z celého světa.

Jak ICQ pracuje?

Základem práce v systému ICQ je číslo UIN (Universal Internet Number), které vám systém přidělí při instalaci a registraci programu. Celý systém je spravován centrální databází na serveru www.icq.com, která je propojená na další servery internetové sítě. V centrální databázi můžete vyhledávat informace o dalších uživatelích a pomocí této databáze si je můžete zařadit do svého ICQ seznamu (Kontakt Listu nebo-li seznamu uživatelů). ICQ má výhodu v tom, že je schopné spouštět ostatní komunikační programy jako například Microsoft NetMeeting nebo Netscape CoolTalk. Tyto programy se při instalaci automaticky zaregistrují, a tak je možné spustit je na základě spojení přes ICQ.
Systém vám automaticky přidělí i vaši novou expresní adresu ve tvaru: vaše_UIN@pager.mirabilis.com a internetovou stránku na adrese: http://www.mirabilis.com/vaše_UIN, na které mohou ostatní uživatelé najít informace o vaší osobě. Samozřejmě, že je možné si tuto stránku upravit.
Po registraci programu a jeho následném spuštění si přidáte do vašeho Kontakt Listu uživatele, s kterými budete chtít komunikovat. Při připojení k internetu si ICQ vymění informace se serverem a oznámí vám, kdo z vašich kontaktů je či není on-line. Jakmile víte, že uživatel je připojený k síti, můžete s ním jednoduchým kliknutím na jeho kontakt zahájit chat, zaslat mu zprávu, URL odkaz, spouštět peer to peer aplikace apod. Současně bude vaše přítomnost v síti oznámena internetové komunitě.
ke stazeni zde

Stáhnout ICQ