Jdi na obsah Jdi na menu
 


plne hry

31. 7. 2007

Simpsons Arcade Game,    

http://www.bestoldgames.net/download.php           

Typ hry:Arkáda
Velikost:1142 kB
Výrobce:Konami
Rok vydání:1991
Počet stáhnutí:4649x
hodnocení: 93%

Tapan Kaikki 4: Bloodshed

http://bonusweb.idnes.cz/dlstandard.html?filename=/2007-07/plne_hry/mirrorloader.php%3fdl=tk406full.zip

Tapan Kaikki 4Tapan Kaikki 4: Bloodshed je poměrně složitý název, pod nímž se však skrývá vynikající akční hra, jejíž motiv se podobá stařičké stejnojmenné záležitosti. Tentokráte ale samozřejmě s vylepšeným grafickým zpracováním a lehkým posunem kupředu co se obsahové stránky týče. Ta totiž začíná poměrně zostra a i začátečníkům servíruje nečekaně rozsáhlý výběr možných epizod. Ty v sobě skrývají samostatné levely různého ražení, obefně tedy platí, že dvě epizody rovná se zcela jiný obsah, jiné zasazení. Tapan Kaikki 4

Úkol ale samozřejmě zůstává beze změny. Začínáte v pozvolném tempu, aby si z vás tvůrci postupem času vychovali rozeného zabijáka. Cílem v každém z levelů totiž bude zabít vše zde žijící, přičemž součet a ozbrojení všech přítomných živých bytostí se vám ukáže ještě před začátkem levelu, teoreticky byste měli být na vše připraveni. Realita je ale vždy trochu jinde, vzhledem k tomu, že rozlohou na tom nejsou levely častokrát nijak slavně, můžete protivníka očekávat doslova za každým rohem a navíc, pokud budete mít opravdovou smůlu, mohou se dva na své obchůzce střetnou a vy tak máte rázem na krku nepříjemnou přesilu.

Příjemné na Tapan Kaikki 4: Bloodshed je, že vlastně o přítomnosti protivníka nevíte a to až do chvíle, kdy se mu objevíte na dostřel. Celá mapa je totiž zakryta stínem, který dokáže přerušit jen svit vaší baterky. Ta se pohybuje samozřejmě spolu s vámi. Naštěstí o vás ani nepřátelé neTapan Kaikki 4ví a to až do chvíle, než na ně dopadne první světelný paprsek, kdy začínají téměř okamžitě pálit projektily (v případě, že jsou ozbrojeni). A to jich bude již v prvním levelu většina. Ostatně uznejte, že zabíjet civilisty je tak trochu zbabělé a reputaci kvalitního nájemného vraha vám to vybuduje jen stěží.

Velice podstatnou a doposud nezmíněnou částí hry je získávání nových zbraní. K těm vlastně vedou dvě cesty. První je sbírání munice a samotných zbraní přímo v jednotlivých úrovních, to ale přestane velice rychle dostačovat. A tak budete muset sáhnout po zabudovaném obchodě, který je přístupný vždy mezi jednotlivými misemi. Zde můžete za získané virtuální peníze (ty obdržíte za zabíjení nepřátel a dokončení úkolu) nakoupit nové zbraně, mezi nimiž nechybí brokovnice či plamenomet. Samozřejmostí je i možnost nákupu další munice.

Lhal bych, kdybych tvrdila, že mě Tapan Kaikki 4: Bloodshed nezaujal. Je tomu totiž přesně naopak, díky jednoduché hratelnosti hře doslova podlehnete – škoda možná jen lehce nepříjemného ovládání postavy skrze myš, která mi způsobila nejeden problém.

       

HODNOCENÍ

8/10
SKVĚLÉ